Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

A local business provides career training for young adults entering the workforce directly from high school. Which economic question has the business answered
Calculating changes in price level
A box contains 50 batteries, of which 10 are dead and 5 are weak. Suppose you select batteries at random from the box and set them aside for recycling if they a
What is one strategy or behavior that individuals can use or do to support a healthy environment
If α and β are the zeros of the quadratic polynomial f(x) = 6x²+x-2, then the value of1. α²+β²2. 1/α+1/β​Can Someone Answer This Quick Thank You<3​
How to balance the equation Mg2+HO2=Cu3O+H2​
which process involve the production if identical daughter cells
Controlled experiments include variables. Which statement describes the difference between an independent variable and a dependent variable? A The dependent var
All light rays parallel to the optical axis of a concave mirror are: refracted. reflected through the focal point. diffused. incandescent.
Evaluate the success or failures of the competition policy of South Africa