basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Help pleaseeeeeeeeeee
Identify each part of this opinion by matching the text on the left with the term on the right. The translators of the Rosetta Stone showed perseverance evidenc
he helped him yesterday into simple future
help with questions on first page i give 100 points and brainliest
finish my homework for 50 points!
How did Spanish colonization and the slave trade in the 17th and 18th centuries impact the diversity of Central American nations today?
What kind of substance should be handled in a fumed chamber?A. corrosiveB. radioactiveC. explosiveD. flammable​
30 POINTS FOR THIS QUESTION Which polynomial function has a leading coefficient of -3 and roots -2, square root of 3, and 4, all with multiplicity 1?
Why is rubisco so prevalent and important?
m Calculate the net force needed to accelerate a 200 kg piano 0.25 Your answer should have two significant figures. $2 N