friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

An astronomer would most likely study which of the following? A. ice B. rocks C. water D. space
One case of books weighs 35 pounds. One case of magazines weighs 23 pounds.A book store wants to ship 72 cases of books and 94 cases of magazines to another sto
1.Which additional word in the poem should be capitalized? Firefly At dusk it flits unseen in the dark. Watch and wait, For a flickering Amber glow. A. U
Choose the correct sentence. a. You paid your money and takes your choice. b. You payes your money and takes your choice. c. You pay your money and take your ch
How does the cell theory describe the levels of organization of living organisms ??? Help plezz and I will be thank to u so much
What is another word for cytosol
Evaluate the expression when r = 8.2 and s = –3.7. r – 2s a. –22.94 b. 0.8 c. 4.5 d. 15.6
What do you do when you paraphrase something? A. Put an author's words into your own words. B. Eliminate unnecessary words from a quote. C. Use one quote to exp
What does 56×90? what does 56 times 90 equal what does 5600 equal
The proteins in the cell membrane allow substances to come or go, based on their concentrations. This is an important part of _________________, which maintains