Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

East-West orbits are best for military observation, radio and television, environmental studies, remote sensing,
One of the products of a fermentation reaction is
Human capital is a key feature of employees. It includes all the_______ that individuals use to produce goods and services. A. humanmade resources B. knowledge
1. Select the answer matching the question: C’est quelle saison? C’est en novembre. Il fait chaud. Il fait 30 degrés. C’est l’hiver. 2. Quelle température
what is 0.24 as a fraction in lowest terms
How are Cicero’s writings different from Juvenal’s
Following the period of the Crusades A) Christian invaders adopted Muslim scientific learning and military techniques. B) Christian invaders destroyed most evi
In the 1950s, the American Bar Foundation project discovered that the justice system contained many procedures that were previously hidden from public view.
What quality does the word unrelenting in this sentence suggest? She was unrelenting in her pursuit to rise to the top no matter who got in her way. Select one
The classy New Yorkers show complete disdain to the angels in Sonnet for Heaven Below. a. True b. False Who created the Unity League of California?