lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP! What is the measure of the indicated central angle? A) 72 degrees B) 144 degrees C) 35 degrees D) 62 degrees E) None of the above
The purpose of advertising is to do which of the following? A. Increase consumer demand B. Warn about dangers C. Influence market research D. Provide informati
Which term refer to the natural phenomenon in this image ?? HELP
Aply the distributive property to factor out the greatest common factor. 70-40p
Which phrase defines a community? a. environment where nonliving things exist b group of the same species that live together cgroup of several populations liv
Unlike most mites, termites can digest wood. This ability comes from protozoa that live in the a termite’s digestive tract. These protozoa produce enzymes that
What statement holds true for the amount of matter in a successful food web?​
the sides of a vegetable garden in the shape of a right triangle are in the ratio of 3:4:5. if the perimeter is 96 feet, what is the length of the shortest side
how do i know what business i am suited for
An amount of $1,000 is deposited into a bank account that pays 4% interest each year. If there are no other withdrawals or deposits, what will be the balance of