aspectworld23
aspectworld23 aspectworld23
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

Tricia spends $4.89 on 3 snack packs.
If each snack pack costs the same price, how much does 1 snack pack cost?

(Write the answer as a decimal to 2 places.)

Respuesta :

felixcharles333
felixcharles333 felixcharles333
  • 02-10-2021

Answer:

$1.63

Step-by-step explanation:

Divide 4.89 by 3

Answer: $1.63

Simple

Hope it helps ♥️♥️

Answer Link

Otras preguntas

A child goes down a slide with an initial height of 4m. What is his speed at the bottom of the slide? There is no other information given.
Which equation is equivalent to...
answer correctly and get brainliset
Which is the graph inverse of y=2x+1
An oxide of nitrogen is 25.9% N by mass, has a molar mass of 108 g/mol, and contains no nitrogen-nitrogen or oxygen-oxygen bonds. Draw its Lewis structure (incl
system of equations! 15 points !!!
What is the metalloid in Group 3?
at one point in fetal development, human embryos share similarities with many other species including fish and birds. this shows us that a.) We are all the same
In the right triangle shown, m∠V=60°m, and angle UV=18 how long is UW?a. 9b.6 square root 3c. 9 square root 2 d. 9 square root 3
Which of the following points would fall on the line produced by the point-slope form equation y - 9 = 4(x + 6) when graphed