jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Because of slumping sales a small company had to lay off some employees. the ratio of total employees to employees laid off is 5 to 1. How many employees were l
What is the life cycle of a eukaryotic cell called?
Which of the following rivers is not a tributary of the Mississippi River? A. Missouri River B. Ohio River C. Arkansas River D. Susquehanna River
Before applying for a job, job seekers should ask friends if the job is a good fit call around to local businesses discover if they have the necessary skills go
Whats the best diet for bulking?
what is the percentage of students that reported skating as their favorite activity? jogging:12% walking:60 students biking:25% skating:210 students other:108 s
Pronoun in this sentence: Steven has three brothers and two sisters.
Write a rule for each pattern. Then use your rule to find the next two terms in the pattern. The numbers are: 1, 4, 9, 16, 25, 36, 49
Which of these words is a euphemism of the other words
Describe three stages in the life cycle of a volcano