rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

If the patient has to be administered a dosage of 2 tablets every 4 hours for 7 days, what is the number of tablets required for the prescribed dosage?
Marie has stole my heart. is this sentence correct
compare and contrast Afropop with another kind of music you know
What is de numerator in a 11/12 fraction
Some estimates show that the world will have to increase global agricultural production by sixty percent in order to meet rising food demand by 2050. What scien
Communism is very similar to the following economic system in that the majority of wealth belongs to the state?
Solve the quadratic equation. (x + 3)2 = 64 A) x = 5 or -11 B) x = 11 or -5 C) x = ± 3 D) x = ± 11
What sentence about markdowns and markups is true? (Please provide an explanation for your selected answer choice, this way I'm more clear on the concept.) A)
If each cube has edges .5 inches long, what is the volume of the prism?
C is the circumcenter of triangle PQR. PC=3X-7 RC=5X-15 & QC= 51-X What does PC equal?