meganbaugher064
meganbaugher064 meganbaugher064
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME WITH THIS

PLEASE HELP ME WITH THIS class=

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 01-11-2021

Find how much money was spent:

25 - 18.70 = 6.30

Divide the amount spent by cost per yard:

6.30 / 0.14 = 45

She bought 45 yards

Answer Link
Minatotheyellowflash
Minatotheyellowflash Minatotheyellowflash
  • 01-11-2021

Answer: She bought 52 feet of ribbon. Hope this helps have a great day.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In a competition, weightlifter 1 lifts a 100 kg weight from the floor. Weightlifter 2 also lifts a 100 kg weight to the same height above the floor, but takes a
Lenore lives in a state where sales tax is 10%. This means you can find the total cost of an item, including tax, by using the expression c + 0.10c, where c is
2. The nth term of a sequence is 4n+3. Alice says that the 10th term is double the 5th term Is she correct? Show how you decide.​
Factor the expression completely. -48-56x
Write a sentence for the following word: piped.
Which pair of angles are vertical angles? (A) ∠ABF and ∠FBD (B) ∠FBD and ∠CBD (C) ∠ABF and ∠CBE (D) ∠CBE and ∠ABF
What is a monopoly? Why may it be harmful to a free-market economy?
Results of Agricultural Changes
What is the indirect form of narration of she says, "we have shifted to another house"
Identify the type of clouds