yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why would you be able to see the earth move if you were in space? (use the term 'reference point in your answer)
how many parts does the female reproductive system have​
Free-riders are individuals that benefit from a service, but do not contribute to the service directly. Please select the best answer from the choices provided
A cylindrical tank of radius R, filled to the top with a liquid, has a small hole in the side, of radius r, at distance d below the surface. Find an expression
help. find the equation shown. negative
Find the missing parts of each parallelogram
Which term defines entering and living in a new country? O emigrate immigrate urbanize push-pull
Sebastian bought snacks for his team's practice. He bought a bag of popcorn for $1.68 and a 15-pack of juice bottles. The total cost before tax was $21.78. Writ
what fraction does each get if six people share one whole pizza​
A pool measuring 80 ft long × 40 ft wide × 16 ft high is half filled with jello for a charity event. A second pool that measures 50 ft long × 16 ft wide × 12 ft