bkloves61 bkloves61
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

8 pencils for$2.24 i need help with my math can some one help me with it

Respuesta :

lipor
lipor lipor
  • 02-11-2021

Answer:

8 x 2.24 = 17.92

Pls mark me brainliest

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 02-11-2021

Are you trying to find the price of 1 pencils?

If Yes The Answer is below.

Answer:

0.28

Step-by-step explanation:

To find the price of 1 pencils.

Divide 2.24 by 8 which gives you 0.28

Therefore the price of 1 pencils is 0.28

Answer Link

Otras preguntas

A bus on a regular schedule takes 3 1/4 hours to reach its destination. The express bus takes 2 1/2 hours to make the same trip. How much travel time can be sa
5000 is 1/10 of what
Twice as number decreased by 9 is 7
Can organisms create their own energy? Explain your answer
do you guys what's 5y/3=20
a number is k units to the left of 0 on the number line. describe the location of its opposite.
If  lies in the quadrant IV. What can be the value of cos  ?
Two trains leave the station at the same time, one heading East and the other heading West. The westbound train is going 60mph. The eastbound train is going 80m
Tia is buying paper cups and plates. Cups come in packages of 12,and plates come in packages of 10. She wants to buy the same number of cups and plates, but pla
What is the relationship between rational numbers and ratios