Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

You were with your younger cousin playing at the park and he has mixed up his legos in the sand. Explain how you could separate this mixture.
Why do you think people would want to spend time, money, and resources on dangerous space travel programs?
The sum of seven and x
In The Tragedy of Macbeth, Act III, what is the cause of Macbeth's irrational behavior at the banquet?
L Question 4 of 5 Which option is the best revision of the sentence? When the rain stops poring all the students is eager to run outside to play A. When the rai
WILL MARK BRAINLIEST!!!! Which of the following is a value associated with due process? Loyalty Fairness Kindness Patriotism
pls help me this is due soon thx
I need help would really appreciate it ASAP
which of the following best describes the relationship between the environmentalist movement and the energy crisis of the 1970s? a) environmentalists pressured
Any help on this page would help me alot!