Seudónimo Seudónimo
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

jansal1959
jansal1959 jansal1959
  • 03-01-2017
each oz cost 0.8 because 16÷20=0.8 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
 16÷20=0.8 ..............
Answer Link

Otras preguntas

which stage of shock is best described as that stage when the mechanisms that regulate blood pressure fail to sustain a systolic pressure above 90 mm hg?
true or false the lymphatic system circulates lymph fluid through vessels and lymph nodes to filter out pathogens
A____is a permanent concentration of a relatively large number of people who are engaged in mainly non-farming activities.
Based on your understanding of the process of photosynthesis, predict what will happen to a plant leaf that loses co2 too quickly.
the minimum qualification of a personal trainer is attending a 10-day fitness workshop. group of answer choices true false
explain why we need to define the vector space p n as the set of all polynomials with degree up to and including n instead of the more obvious set of all polyno
My question is below!
which of the following is not a requirement of reits? multiple choice all of the choices are reit requirements. not more than 50 percent of a reit's shares can
what are cyclins? what are kinases? how do cyclins and kinases work together to regulate the cell cycle?
the nurse is caring for a patient with parkinson disease. the patient informs the nurse that the patient has been angry with god because of the worsening illnes