victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

This surgical puncture of the membrane surrounding the heart (to remove fluid) is known as what? a) Pericardiocentesis b) Pericardiotomy c) Pericardial biopsy d
An individual who has been assigned by their college of pharmacy to a licensed pharmacy for the purpose of obtaining practical experience and their degree is co
How did the 13 colonies contribute to the foundation of the United States? In Essay
________ increases the probability of a behaviour by the removal of a negative stimulus after that behaviour occurs.
How to Evaluate the Expression : -3.75-(6 1/4)
Read the excerpt from act 2 of A Doll's House. Nora: What are you going to do? Helmer: [looking among his papers] Settle it. [Enter MAID.] Look here; take this
express as a triniminal (3x-7)(x-4)
How does the author make connections to todays social media and internet to support their ideas in the topic of Wild West fact or fiction
what if an atoms protons electrons and neutrons are all different?
According to Deuteronomy 6, how are we to teach God’s commandments?