beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

We elect a President for how many years?
help on questions 11 and 15 Add and simplify if possible
Compared to the charge of a proton, the charge of all electron has (1) a greater magnitude and the same sign (2) a greater magnitude and the opposite sign (3)
Which notations represent different isotopes of the element sodium? (1) 32S and 34S (3) Na+ and Nao (2) S2- and S6+ (4) 22Na and 23Na
What is the approximate height of the average adult in centimeters?
Given the balanced equation representing reaction: N2 + energy ==> N + N Which statement describes this reaction? ( I) Bonds are broken, and the reaction is
Which of the following does a business setting call for? formal language avoiding slang a detached tone professionalism all of the above all of the above except
A 1-gram sample or a compound is added to 100 grams of H2O(l) and the resulting mixture is then thoroughly stirred. Some of the compound is then separated from
What are two Cabinet-level positions?
Who is the Chief Justice of the United States now?