amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

helppp meee pleaseee!!!!!!!!
which of the following best describes the context of the daughters of the late colonel
Write a system of linear equalities represented by the graph
What officials/parts make up the executive branch ?
Titus works as an assembler at a local appliance factory. He earns $9.80 per hour for a 40-hour week. His overtime pay 1.5 times his regular hourly rate. This w
How do subatomic particles create net charge on objects?
Translate “It is 7:45 in the morning” and “It is 7:25 PM” into Spanish
Bill rented a truck for one day. There was a base fee of $20.99, and there was an additional charge of 88 cents for each mile driven. Bill had to pay $251.55 wh
select all ratios equivalent to 7.14 21:56 1:2 3:6​
Read the paragraph below. Choose the main idea from the list of sentences that follow. The state of Hawaii is an archipelago made up of eight major islands Each