Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

“an inconvenient truth” summarized with key figures please
what is mean of french​
Based on the cartoon, which conclusion can be drawn about colonial concerns toward English policies? A Colonists support an increase in taxation by the British
The triangle is an equilateral triangle. Write an equation and solve for x.
Soil is composed of:a. mineral particles.b. organic materials.c. air.d. water.e. All of these
Give the graph of this function f(x), find the following (use only integers) f(3) =
underline the noun clause in each sentences chose the gift for whom ever you want​
Check the full form of the abbreviations in column 1. Short form Full
correct the following sentence using proper grammar: i will going 2 shop too buy icecream
If an internet service can download a 2GB file in 50seconds Find the internet speed in MBps