susanbaldie9749 susanbaldie9749
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Cooper earned $214.50 at his job when he worked for 13 hours. How much money did he earn each hour?

Respuesta :

kausley kausley
  • 01-12-2021

Answer:

$16.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a car can travel 300 miles on 10 gallons of gas
A unique feature of which browser is an opening screen that features a different image each day with embedded links? a. chrome b. bing c. safari d. internet
find the next term of the given sequence. 1.31, 2.54, 3.77, ...
Termination of an employee should be done
a cycle in which a person loses weight gains it back and lose it again is known asa. yo-yo dieting B. anorexia c. calorie restrictiond. bulimia
What are the solutions of the inequality? Graph the solutions. b – 4 > 4
25) A bite from an undomesticated animal may require a rabies shot a) True b) False
using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 granola bars and 9 bottles of water. $7.14 for 6 granola bars $8.
Score: One purpose of the Freedmen's Bureau was to assist blacks in adjusting to their new freedom. True False
A density graph for all of the possible times from 50 seconds to 200 seconds can be used to find which of the following? A. The probability of a time from 75