dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

necesito un texto con todo lo que esta en la red conceptual ​
Frost forming on a car's windshield is a chemical change True or false
What part of an hour passed from 4:30 P.M. to 4:45 P.M.?
HELPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Stan's family member and are choosing member to see in what o
Please please this is my final I'm trying to score good
If point (2, 3) is rotated 270 degrees, what will be the new coordinate point?
Science question- What are the two types of igneous? A.Away from each other B.Toward each other C.They don’t move Please help!!Have a good day!
a skydiver is falling down through the air but has not reach terminal velocity (not consistent velocity )(considered air resistance)​
Solve the system of equations. What is the solution? 10x – 4y = 12 5x + 2y = 14
Another Organ System that depends on mine