Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Plz helpme with this. Will give brainliest. See attachment

Plz helpme with this Will give brainliest See attachment class=

Respuesta :

mohammedsissa1999
mohammedsissa1999 mohammedsissa1999
  • 04-01-2022

Answer:

2 dollars per slice.

Step-by-step explanation:

$16.00 : 8 slices

? : 1 slice

= 16.00 / 8

= $2.00

Answer Link

Otras preguntas

6. All of the following changes occurred in China between 1500 and 1800 except (1point) A. An increase in population B. Growth in manufacturing and trade C. Imp
What effect does observing a substance's physical properties have on the substance?
What was the structure of authority within the new factories in the industrial revolution?
round 9,254 to the nearest hundred
why is pi the best example of an exponent
Your home insurance policy has a $500 deductible. If a small fire causes $1200 damage to your home, what amount of the claim would the insurance company pay? A.
Suppose that *n = {n - 2, n + 2, 2n, n/2}. For example, *6 = {3,4,8,12}. For how many distinct integers n does *n have exactly three distinct elements?
Amphibians can breathe through their skin. True False
what issue created tension between fdr and southern democrats?
How does water help cells keep an even temperature despite temperature changes in the environment?