channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

(20 POINTS AND BRAINLIEST!!!) Need help with algebra 1 questions.
Identify the linking verb: the doctor was on his way to the hospital. a. way b. doctor c. was d. was on his way
Intuitive human curiosity spurred the desire to find new trade routes, lands, and products. True False
What kind of change occurs and salt dissolves in water
When a helium balloon rises in the air, it expands. if the volume of the balloon doubles, what happens to the density of the helium inside it A. The density dec
Factory A has printed 650 books,and prints 50 new books every week. Factory B has printed 200 books and prints 100 books every week. How many weeks will it
what does vertex mean in math
I'm not sure how to figure this one out.
How to find hypotenuse of right triangle?
In a sequence, the first term is 4 and the common difference is 3. The fifth term of this sequence is