madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

One year I had 30 ap environmental science students and the next year I had 50 environmental students, what percentage did the population of apes students grow
Which is considered a good credit practice? Use the credit card with the highest interest rate. Make late payments. Pay more than the minimum amount that is due
If a design has equal weight on both sides it’s said to have _balance
ILL MARK BRAINLIEST What food becomes almost impossible for the annex residence(and most of the Dutch) to obtain? A.) Fresh Vegetables B.)Meat C.)Potatoes
More points!! Please answer all questions
I need help on this question plz
More points!! Please answer all questions
Which is considered a good credit practice? Use the credit card with the highest interest rate. Make late payments. Pay more than the minimum amount that is due
if you could throw an object high enough to reach space how hard would you have to throw it
What invention helped improve transportation on the river increasing trade