nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

The dietary guidelines for americans promote a minimum of _____ minutes of moderate exercise weekly. 40 80 150 120
What is true of every water molecule?It is made of two water atoms.It is made of one water atom and one DNA atom.It is made of two hydrogen atoms and one oxygen
What is the CORRECT answer to both the questions?
Amarck convinced darwin that populations could grow faster than their resources. a. True b. False
Bill paints model soilders . for every 2 french soilders he has 3 english soiders and 4 spanish soilders . if he paints 243 soilders altogether ,how much does h
Which diagram shows how the role of government change as a result of the new deal?
A bank deposit that earns interest annually is given by the function f(x)=500(1.03)^x. What was the initial deposit?f(x)=500(1.03)^x
During the 1920s, why did so many people heavily invest in the stock market? (Select all that apply) - Stocks were one way to make more money. - Banks were not
Based on this passage the reader can infer that
The medians dropped to the legs of an isosceles triangle are congruent. True or false?