briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

Solve the following system of equations -7x-8y=-3 -3x-7y=-12
Please select the best answer from the choices provided T F
The House of Representatives must approve the presidents selection of a Supreme Court justice, true or false?
hemoglobin carrying oxygen is called​
Which of the following pairs of organisms is most closely related?
At a convention there are 7 mathematics instructors, 5 computer science instructors, 3 history instructors, and 4 english instructors. If an instructor is selec
Which of the following government is ruled by absolute monarchy?​
3. Imagine that a friend is depressed or has an eating disorder. You want to help using the Three Simple Ways: • Communicate. • Offer help. • Follow through
What was done in the original celebration of Dia de los Muertos?
a solution must be at a higher temperature than a pure solvent to boil. what colligative property can be employed to achieve this?