lilymolen
lilymolen
04-03-2022
Mathematics
contestada
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Respuesta :
noir38
noir38
04-03-2022
Answer:
3x36
Step-by-step explanation:
Because he is getting 36 3 times so 3x36
By a Fourth grader
Answer Link
abig4tor
abig4tor
04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Can someone help me please!!!!!1.Grace and Allie are going to meet at the fountain near their houses.They both leave their houses at the same time. Allie passes
Clarence brought 5 rolls of color film and 4 rolls of black - and - white film for his camera for a total of $24.00. The black - and - white cost $1.50 per roll
how do I solve 9 1/9 - 5/6
You are given two solid materials one that is organic and one that is not organic. Describe three tests you could perform to help you decide which is which.
how many yards in a mile?
Water Cycle: As _________ get too heavy to hold the liquid, the liquid droplets fall back to Earth.
Decrease £120 by 45%
I need to factor 5a^2 + 7a + 6b^2 - 4b but I can't figure it out.......could it possibly be prime?
expand and simplify this can you help (2x²−3x+4) ( x²+5x−7)
Which measurement is not equal to 3 m 30 dm or 300 cm or 3000 mm or 3000 cm