shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?

Respuesta :

TissuePaper TissuePaper
  • 04-03-2022

3.75 / .75 = 5 ounces of cheese

Answer Link

Otras preguntas

seven times the quotient of five and seven
What features distinguish Platyhelminthes from Annelida?
These were themes of Wilson's Fourteen Points speech EXCEPT (A) creation of an international organization (B) preservation of colonial inequities (C) freedom to
Meetings of Federal Reserve officials occur in Boston New York Washington, D.C. Chicago
What did Juan Peron and Salvador Allende have most in common? A. They ruled as military dictators B. They were the first elected leaders in new nations C. They
14:16 in its lowest ratio form
Which sentence is correctly punctuated? A. Tracy took a trip with Roxie, Sue, and Patti. B. Robin made penholders for: his aunt, his uncle, and his cousins. C.
why does the body need so many organ systems
If Joan of Arc was such an amazing person, and so faithful to God, why did she die such a terrible death?
Which of the following will cause an enzyme to permanently lose its properties I. Hydrolysis II. Freezing to –20°C III. Dissolving it in water A. I only B. II o