kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

what are vertically opposite angles
Your oven has a power rating of 5000 watt... Your oven has a power rating of 5000 watts. a. How many kilowatts is this? b. If the oven is used for 2 hours to ba
How do we call a very small video,that is repeating unlimitedely
A cone has a diameter of 8 cm. and a height of 4cm.   If the height doubles then the volume is: a) four times largerb) three times as largec) Twice as larged) T
What is a Light Year?
Given 4 percent of (2a + b) is 18 and a is a positive integer, what is the greatest possible value of b?
What are some behavioral adaptations for a porcupines?
pls help me with this  11-3 and 11-4 u press the link below
determine the most precise name of the quadrilateral ABCD from the information given. for #13 & #14
how do you convert mol dm-3 to gdm-3 and vice versa