williamsigh38 williamsigh38
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

I neeed help please help

I neeed help please help class=

Respuesta :

lokith
lokith lokith
  • 05-03-2022

Answer:

1 box of pencil cost 1 dollar and 1 box of pen cost 5 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Evalu k(t) = 10t – 19 k(-7)=
A chemist prepares hydrogen fluoride by means of the following reaction: CaF2 + H2SO4 --> CaSO4 + 2HF The chemist uses 11 g of CaF2 and an e
How does the artist's use of recycled materials communicate a message about the artwork?
what is an agent that can cause infections and diseases
lnshsjxuxjebjjbhfdcgxxbjgv
Which one of the following statements is INCORRECT? A. 1000 calories is equal to 1 kcal. B. The heat required to raise the temperature of 1.00 g C. H2O(l) by 1
if bones touch bones they would begin to wear away. why doesn't that happen​
What are the correct answer choices for This ?
What are three examples of how species have adapted to their environment?
QUESTION 7 Who reviews articles for peer-reviewed journals? O a. the scientists who did the experiments O b. people who paid for the experiments O c. anonymous