mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A cell phone plan uses a fixed charge of $20 per month plus 10 cents for each minute used to calculate the total bill. The total bill, t, can be expressed in te
Which sentence is a run-on sentence? A. Most humans eat around 3 to 5 pounds of food every day. B. A blue whale eats up to 6,000 pounds of food per day, which i
number of outer rings in cesium and magnesium??
an important long-term result of the crusades in the middle east was
Who know Turkish 'Hello' ?
Which sentence is a run-on sentence? A. Most humans eat around 3 to 5 pounds of food every day. B. A blue whale eats up to 6,000 pounds of food per day, which i
Melanie swam 918 meters in 3 days if she swam the distance each day how many far did melanie swim in one day
Sally sold 1000987 hot dogs 3 years how many will she sell in 6 years
what is the cost per unit
what's 187 divided by 7?