777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

explain why the powder should not be used in boiling water​
I became her target answers
pleaseeeee i have a exam tmrrrrrr
Tú siempre [blank]!la niña favorita de la familia.
In a large population of adults, the mean IQ is 120 with a standard deviation of 21. Suppose 50 adults are randomly selected for a market research campaign. (Ro
Tú siempre [blank]!la niña favorita de la familia.
What to remember when performing for an audience?
name the continent in which Amazon Basin is located a. south Africa b. south America c.north Africa d. none of these
Solve the absolute value equation for x. |4 - 2x| + 6 = 18 Enter your answers in the blanks in order from least to greatest. x = first answer or second ans
Which of the following is one of the reasons to expand to a new country? a. Expand your customer base b. Look up language and religion c. Host a worker from