Samora222 Samora222
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

Alyssa buys cheese and apples at the store.
• She pays a total of $58.61.
She pays a total of $3.09 for the cheese.
She buys 8 bags of apples that each cost the same amount.
How much does each bag of apples cost?

Respuesta :

tiey14 tiey14
  • 03-05-2022
Each bag of apples cost 6.94 dollars
Answer Link

Otras preguntas

What should you list along the margin of a modified outline? notes major details supporting details main ideas ANSWER UNDER 5 MINUTES!!
What divides the elements on the periodic table?
The more similar the DNA sequences of two species are, the more closely related the species are. true or false
After making a deposit of $10 in the bank you went to the mall and made a purchase of $45 with your check card what's the least amount of money that should be a
Answerrrr fasttt pleaseee lets as who can answer it
Match each element of drama with its definition and example
Not Much time! Please answer Quickly! A single melodic line with simple chordal accompaniment is an example of _ texture A. Monophonic B. Homophonic C. Polyphon
can anyone help with SQL?
first five books of the hebrew bible
What is the total price of a $3.25 sandwich and a $1.10 drink including 7% sale tax? Please explain