kmoonwater88
kmoonwater88 kmoonwater88
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $4.44 and some candy bars for $3.88 each. You spent a total of $16.08. How many candy bars did you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
U bought 3 candy bars

Answer Link

Otras preguntas

An example of a wobble base is?​
How did Spain gain great riches from its colonies?
To what extent do you agree that the UK s hould provide source of food locally rather than importing food from abroad
When the pancreatic duct is blocked what happens to digestion and sugar regulation​
Question 7 of 10 Which statement or question could be used as a hypothesis? O A. How can I get my dog to come when I call? B. Dogs will wag their tails if they
During the first few weeks of a baby's life, parents can expect their baby to: communicate by crying eat solid foods look for familiar faces speak their fir
When Beneatha says of Walter, "There is nothing left to love," Mama... Select one: a. agrees with her. b. slaps her. c. prays for her family. d. corrects her da
Define Relative clouse and subject verb agreement Whith examples
The ability for a muscle to work against a resistance for an extended period of time is.
What two things are being compared in a marginal analysis?