lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

x+4 ----- 3x^2+11x-4. Excuse the bad representation of a fraction. How does it simplify?
Select all the depositions features that are listed below. A) cliff B) river C) delta D) valley E) sandbar
Solve for x? 9(x+1)=9x+1 A. 0 B. No Solution C. 1 D. All Real Numbers.
When Andrei surveyed 36 random seventh-grade students in the lunchroom, he found that 7 out of 9 would like to try or have already tried snorkeling. Using propo
A builder has an 8-acre plot divided into 1/4-acre home sites. How many 1/4-acre home sites are there? Remember this is dividing fractions! Hope lots of you hel
Fireworks blasted through the night SKY. A) preposition B) object of the preposition C) compound object of the preposition D) prepositional phrase
"I've thought of something …and if you do exactly as I tell you, and don't wander off into something you think is just as good, you will catch Robin Hood." Whi
Shannon says,"My apartment is a prime number." Which could be Shannon's apartment number? A 115 B 273 C 317 D414
A cell phone company charges a service fee of $10.00 each month plus $0.03 for each minute used. A customer wants to spend no more than $42.00 each month. Which
What are the Heterotrophs in an Owl Food Web?