tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Put them in order largest to smallest 3.34 300% 3 1/3
which statement involves making a respresentational decision A.) deciding which shapes can be combined to draw an objectB.) using the image in mind to decide on
Este invierno, (1) (decirles) adiós al frío y a la nieve. (2) (Descubrir) una de las más grandes maravillas naturales del mundo. (3) (Ir) al Parque Nacional Igu
According to the lecture, much of flamenco music is an expression of oppression and ___________.
Which of the following expressions shows the number of 8 character passwords that can be formed using letters and digits if the password must begin with a lette
Why do you think most thunderstorms never become cyclones?.
What happened on June 11, 1963 at a busy Saigon street intersection? Vietnamese students staged a protest rally. O A Buddhist monk set himself on fire in protes
The sum of a number times 8 and 21 is less than -16.
FIRST PERSON TO ANSWER GETS A BRAINLY AND A BRAINLY IN MY NEW QUESTIONS...*HAS TO BE RIGHT* Write an expression for the sequence of operations described below.r
Please look at the attachment. 30 points.