joycebenyamine joycebenyamine
  • 02-06-2022
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do four super-size granola bars cost?

Respuesta :

templayd000
templayd000 templayd000
  • 02-06-2022

Answer:

The answer would be 16

Step-by-step explanation:

4x4 =16

Hope this helps!

Answer Link
adrislimerivera adrislimerivera
  • 02-06-2022

Answer:

Sixteen dollars

Step-by-step explanation:

you multiply four times four since that's the amount of granola you want times the cost that would be sixteen

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x -5(2x+1)-2x-2=17
9: Evaluate the following question for f(-2): ​ f(x)=3x+2
Plz Help!! Evaluate. Multiply. 1. 1/2 (12)(6.7 + 8.3) 2. 1/2 (2.1)(1.1 + 5.7) = Find the area of the figu
Complete the following statements using either "debit" or "credit": a. The cash account is increased with a _______ . b. The owner's capital account is increa
Suppose A is an m × n matrix in which m> n. Suppose also that the rank of A equals n Show that A is one to one. Hint: If not, there exists a vector x such th
Tom found out that 3 L of fruit punch serves 8 people. He wants to make enough for 48 people. How many liters of punch does he need
You build a seahorse hotel that’s 6 inches wide and 12 inches tall. It has a volume of 864 cubic inches. What is the hotel’s length?
The rental of the ice is $75, plus $3 per skater. Write an expression for the cost in dollars for n skaters.
why does pip mean when he says “I should never like Joe’s trade.I had liked it once,but once was not now”?
What effect did the Germanic invasion have on Western Europe