jhern069 jhern069
  • 03-06-2022
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. Ali together, the balls cost 35.99. About how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

s403167
s403167 s403167
  • 03-06-2022

Answer:

about $2.31 per pound

Step-by-step explanation:

35.99/15.6 = 2.30705128205

2.31

Have a good day! :)

Answer Link

Otras preguntas

please help me!!!!!!!!!!!!
Why light years are used to measure distances in the universe
Fighting Injustice We think of the people who assisted the Underground Railroad as heroes but in their time they were also considered....... What were they als
Can voice change when testosterone in women changes
Which sentence contains a comma error?
Anna Hikes 6.4 miles during a 4-day vacation . If she hikes the same distance each day, how many miles does she hike each day? A) 1.06 miles B) 1.1 miles C) 1.
What were the 3 key tasks that the second continental congress faced?
how does soil help meet our need of food
Question 1 Children inherit DNA from their parents. Which characteristic of DNA replication is most important in preserving the genetic code from one generatio
The base value is the A. New value B. Current value