mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

how do we keep Lincolns promise to our veterans and their families
The theme of a short story must be directly stated in the work. a. True b. False
Which process is responsible for the growth and repair of human tissue
Jay paid $16 for a shirt that was 20% off. What was the original cost?
The universal sign for choking is __________. a. two balled fists pressing the abdomen b. pointing at an open mouth c. two hands grasping the neck d. pretending
Why are there no carriers with dominant pedigrees?
What is a Procedure Code Analysis Report?
how do scientists use radioative decay to date fossils and artifacts
The rhyme scheme of Shakespeare' s sonnets is a. ABBA CDDC EFFE GG. b. AABB CCDD EEFF GG. c. ABCD ABCD ABCD GG. d. ABAB CDCD EFEF GG.
How did India benefit from Western technology?