Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

Which organization has the highest market dependence? Group of answer choices a chain of rapid-service oil change shops. a manufacturer of chemicals for the int
In the late nineteenth century, European imperialism in both Africa and China was characterized by widespread trade in opium A the encouragement of slavery B ex
How many integers are there between -8 and 2? Group of answer choices
please help pleaze plz​
What is 7 x 10^22 in its expanded form?
15. A market decline of 23% on a day when there is no significant macroeconomic event ______ consistent with the EMH because ________. a. would be, it was a cle
how do germs get into the air​
Help QUICKLY!! I need this. Today for me tomorrow for you ;)
Which functions represent exponential growth? y = f(x) y = h(x) y = g(x) y = k(x)
What type of government is the United Kingdom? O a parliamentary democracy under a constitutional monarchy O a republic O a socialist democracy O a monarchy