ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

A wooden block measures 2 inches by 2 inches by 3 inches. A wedge is cut off from each corner of the block by slicing at points that are 1 inch from each corner
Read the excerpt below and answer the question. I broke from St. John, who had followed, and would have detained me. It was my time to assume ascendency. My pow
Some types of vitamin A are immediately usable by the body, while other types need to be converted first.
On which tab would you find Access's features for formatting text? A. File B. Home C. Create D. Format
"Ethanol, C 2H 5OH, is made from fermenting grain and can be blended with gasoline to make "gasohol." If the combustion of "gasohol" produces carbon dioxide and
Which numerical setup can be used to calculate the heat energy required to completely melt 100 grams?
when is the following rational expression undefined? 6d-4 -------
Consider the voltaic cellZn(s) + Cu{2+}(aq)--> Zn{2+}(aq)+Cu(s){}=chargeUnder standard conditions, what is the maximum electrical work, in Joules that can ac
“By the bye, gentlemen, this -- this is a very well constructed house." (In the rabid desire to say something easily, I scarcely knew what I uttered at all.) -
Protein bars, compared to a peanut butter sandwich, are most likely to be __________. 1. more expensive plus higher in saturated fat and sugar 2. cheaper and lo