cjones2333 cjones2333
  • 02-08-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 7 oranges for $2.03. If Mason spent $1.16 on oranges, how many did he buy?

Respuesta :

soundofstringsbysury
soundofstringsbysury soundofstringsbysury
  • 02-08-2022

Answer: 4

Step-by-step explanation:

2.03 / 7 = 0.29

1.16 / 0.29 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following absorbs the energy required by photosynthesis?
How many grams of copper (II) sulfate is required to make 650 mL of a 0.75 M solution?
YO giving 49 dollars if you answer this question . . ( ) Trace the flow of energy through the food pyramid, label the missing units of energy found at e
Read the following conclusion for an essay that claims the Chinese government should halt development in lowland areas in Sichuan province to allow the giant pa
What type of government would have this person as the leader? 1. Democracy 2. Dictatorship 3. Theocracy 4. Monarchy
Why does Lara, a nursing assistant, allow her knees to meet the knees of her patient Hugh when moving him into a wheelchair? It allows the patient to aid the tr
what is method of chromatography​
Help a bab out with Geometry exam question ?
Writea essay of .My favourite mythological character​
Sue’s bakery sold 850 donuts last week this week the number of donuts sold increase 12% how many more donuts were sold this week