soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

When must all men register for the Selective Service?
How to write third person and describe please give me Ideas thank you
The accepted value for the percent by mass of water in a hydrate is 36.0%. In a laboratory activity, a student determined the percent by mass of water in the hy
the product of two integers is 50. one integer is twice the other. find the integers.
How do you multiply a decimal? For exapmple,2.4 times 3.5
What are two Cabinet-level positions?
Name one branch or part of the government.
The concentration of a solution can be expressed in (I ) milliliters per minute (2) parts per million (3) grams per Kelvin (4) joules per gram
Why did the gap between rich ans poor in Latin America grow after independence.
Equal amounts or ethanol and water are mixed at room temperature and at 101.3 kPa. Which process is used to separate ethanol from the mixture? (1) distillation