demaria demaria
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?

Respuesta :

jamesbeargr
jamesbeargr jamesbeargr
  • 02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15. 
$1.15 dollars per burger. 
Answer Link
JoshEast
JoshEast JoshEast
  • 02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60

then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex]  =  1.15
Answer Link

Otras preguntas

If a sphere has a radius of 2 cm, what is the approximate surface area of the sphere
What is another name for 23 ten thousands?
What times what equals 65
About the earth in french
What is 4 4/9 times 2 2/3
Ronald states that the number 1/11 is not rational because, when converted into a decimal, it does not terminate. Nathaniel says it is rational because it is a
To make this equation true we need parentheses 15 + 3 ÷ 3 = 6 A) nowhere B) around 3 ÷ 3 C) around 15 + 3 D) ar
a shopper bought a 15 pound bag of oranges for $23.25 what was the unit price
what is 2222 divided by 20
Why do businesses try to sell more products or try to sell products at higher prices?