marroquinkenny8k marroquinkenny8k
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

One heifer costs $500, and each flock of chicks costs $20. If your class buys one heifer, how many flicks of chicks can your class buy?

Respuesta :

jmorales117
jmorales117 jmorales117
  • 03-03-2017
Is there a budget the class has?
Answer Link

Otras preguntas

This state and river share a name, which comes from an Indian word meaning “Father of Waters.”
What's a Mudslinging. Please help?
What other countries celebrate the 4th of July?
The withdrawal of eleven Southern states from the Union in 1860 which precipitated the American Civil War 1860 Election Secession Populism Dawes Act
What special group advises the President of the United States? a. The Cabinet b. The Electoral College c. The Executive Branch
What do all members of a biological species have in common? A. They can interbreed and produce fertile offspring. B. They are members of the same population.
need help fast what are all the solution to this problem
Please, look at the photo and give the ansver.
What do tire treads, rubber mats, automobile breaks, and tennis shoes have in common. -They reduce friction -they are lubricants -they increase friction -the
What other countries celebrate the 4th of July?