H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

The product of some negative number and 10 less than three times that number is 8
Which label identifies the part of the ATP molecule that changes when energy is released in the cells of all living things, and what is the name of this process
what is the first step in estimating 56X27?(4.not.5)
Ryan earned $376 by working for 4 days if he earned the same amount each day how much could he earn working 5 days
Which of the following is the most accurate statement about United States' involvement in World War I? A. The United States fought from the beginning of the wa
5x70= 5 x_____tens = ______tens =______? Use place value to find the product.
The language and culture of the Byzantine Empire were generally A. Persian. B. Roman. C. Greek. D. Turkish.
which us states has an address od 70n latitude, 150 w longitude?
if you run 2/3 mile how many sixths have I ran
what happened during the Russian revolution