imgrinden77 imgrinden77
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The table shows the pricing for four different brands of cat food. Brand Cost A $0.88 for 4 oz B $1.05 for 5 oz C $1.60 for 8 oz D $2.28 for 12 oz Which brand costs the least per ounce? A B C D

Respuesta :

samares181
samares181 samares181
  • 26-01-2022

Answer:

d $2.28 for 12 oz

Step-by-step explanation:

I took the quiz

Answer Link

Otras preguntas

is Egypt a country ?
What part of the brain controls language understanding?
Why were the first labor unions organized? a. to give workers a voice in their dealings with business owners b. to elect politicians who would invest governme
before mount everest was found, what was the tallest mountain on earth
Are vegitarians healthyier than meat eaters
If a sea star egg is taken from the ocean and put into elk lake would you expect the egg to shrink, swell, or stay the same?Why do you think that?
in the client server model, what is the primary protocol used for communication between a browser and Web server
PLEASE HELP! Which list represents the levels of organization in a multicellular organism from the most complex level to the simplest level? A. cell, tissue, o
How did most Indus Valley people earn a living?
How many valence electrons does a carbon atom have?