Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

Please help me Solve the inequality. 12 - }>8-23
What is the opposite of hoy
find the value of x. 4. 122° 100° to 144
yoda: sees corona also yoda: wont last coronavirus will made in china it was!
What is the slope of (4, -3) and (4, 2)
Which development during the late Middle Ages laid the foundation for capitalism in Europe?
Find the slope and the y-intercept of the line. Y=-3/2x+7
I need 2x+6 but when I solve it it’s wrong
Zinc metal (Zn) reacts with hydrochloric acid (HCI) to produce hydrogen gas (H) and zinc chloride (ZnCl2). A scientist has powdered zinc and a chunk of zinc of
How many attempts did Washington make to find Ona Judge?