cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which principle of democracy was supported by the Levellers and was also found in both the Magna Carta and the Declaration of Independence
Please help me please help help me please help me
find the remainder when f(x)=3x³+2x²+ -6 is divided by (x+2)​
The two functions intersect at (30, 725). What does this mean in terms of the context? options: The maximum amount of money they will save is $725. Combined, th
BRAINLIEST HELP PLEASE What is the Asteroid Belt length of orbit in earth years?
4.2x – 6.4 = 5.0x x=???????
square root of ten to the nearest tenth
1 2 3 4 > 5 6 7 1 of 7 The following exchange rate is given: £1 = 1.37 dollars. Convert £6 into dollars. 1.21 dollars dollars
which statement best explain the relationship between law and values
Why did president Jackson remove the Native Americans from the east?