fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

What do you think is best Harry Potter or Percy Jackson? Only answer if you’ve read the books. Or if your like me and think they are both the best. Also is anyo
When did native americans in mexico and the andes first develop agriculture
PLEASE HELP DUE TODAY AND I'M STUCK THIS IS THE LAST THING I HAVE LEFT WITH FRENCH CLASS AND I'M STUCK ON IT AND IT'S DUE TODAY PLEASE HELP ASAP!!! full questio
a(1)=5/3 a(n)=a(n-1) x (-9) what is the 3rd term in the sequence?
You see a boat filled with people. It has not sunk, but when you look again you don’t see a single person on the boat. Why?
I’m trying to fine out an Adjective that describes Hamilton in a letter he wrote to Washington about who started the conflict between him and Jefferson.
PLEASE HELP ASAP WILL MARK CORRECT ANSWER BRAINLEST
What was the authors purpose in Patrick Henry’s speech?
Find the two plural or possessive errors. Select each one and type it correctly. According to one organizations findings eating seven servings of vegetable's pe
How are the crust and inner core alike