Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

Is the saying "Don't count your chickens." Pessimistic or optimistic?
Which of the following are perpendicular to the line y=-1/3x+5 (three answers) 3x-y=2 y=3x 3x+y=5 1/3x-y=3 3x-y=6
How does the federal government fund the yearly budget?
Alkanes are hydrocarbons that contain what type of bonds
Determine which system below will produce infinitely many solutions. A) −6x + 3y = 18 4x − 3y = 6 B)2x + 4y = 24 6x + 12y = 36 C)3x − y = 14 −9x + 3y = −42 D) 5
How do I write this in MLA format for my stem project. PLZ tell me!!! Plz i am depending on u guys to help me for my stem project! plz help me =-(
What is the relationship between the lines determined by the following two equations? 6x-2y=16 and y=3x-8 1. They are the same line 2.parallel 3.perpendicula
(3/10+4/10) + 6/10 Use the properties and mental math to find the sum. Write your answer in the simplest form.
You just watched a commercial in which a popular singer picks up a soda before going on stage. When the singer drinks the soda, he appears to feel more confiden
A dozen tomatoes cost 1.56. how many does one tomatoes cost