barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Give four examples of properties of nonmetals that are exactly the opposite of the properties of metals
Sumerian cities were characterized by A. canals, protective walls, and homes made of wood. B. some narrow, unpaved streets, protective walls, and homes made of
The slope of a line is positive. Describe what happens to the value of x as y increases.
Unscramble the word bssmyale
what is the definition of inherent power
Which of the following is true of a human karyotype? A. Each cell has 22 pairs of homologous chromosomes B. Each cell has one pair of sex chromosomes C. The chr
x^2-9x+8 what is the Factor to this problem
What was Ferdinand Magellan known for? A. sponsoring the voyages of Christopher Columbus B. leading the first expedition to circumnavigate the globe C. claiming
Are the given lengths 24, 60, 66, sides of a right triangle?
A gallery had 47 paintings, 75 photographs, and some sculptures. How many more paintings did the gallery have than sculptures?